راهنمای سایت، سوال، جواب، پاسخ

سوالات متداول نحوه استفاده از ابزار ها

در این بخش پاسخ تعدادی از سوالات رایج کاربران در مورد چگونگی درج ابزار ها در وبلاگ و سایت و نحوه استفاده از آنها و مشکلات احتمالی ارائه شده است. چنانچه پاسخ سوال خود را در بین این موارد پیدا نکردید از طریق پشتیبانی سایت در صفحه تماس با ما، سوال خود را مطرح کنید تا پاسخگو باشیم.

آیا امکان ویرایش در ابزار ها وجود دارد ؟
سایت ToolsIR.com برای راحتی کاربران خود تا آنجا که میسر بوده است، امکان ویرایش ابزار ها را فراهم کرده است و چنانچه نیاز به تغییر بیشتر در نحوه نمایش ابزار ها دارید، می توانید از طریق فرم تماس با ما ابزار های درخواستی خود را سفارش دهید تا طبق نظر شما ابزار جدید طراحی شود.
چگونه از این ابزارها استفاده کنم ؟
ابزار های ارائه شده در سایت تولز آی آر قابلیت درج در همه سیستم های وبلاگ دهی و سایت ها را دارا می باشد. بعد از دریافت کد هر ابزار، چنانچه آشنایی با کدنویسی صفحات وب دارید، کد مربوطه را در محل مورد نیاز در قالب سایت یا وبلاگ درج کنید و چنانچه آشنایی با کدنویسی صفحات وب ندارید آنرا در محل مخصوص درج کدهای جانبی قرار دهید. برای وبلاگ ها، بهترین مکان درج کد ابزار ها، بخش کدهای اختصاصی کاربر می باشد.
چرا ابزار ها در پرشین بلاگ نمایش داده نمی شوند ؟
سیستم پرشین بلاگ به دلیل ایجاد محدودیت های امنیتی، ممکن است امکان نمایش برخی ابزار های ما را ندهد اما با مذاکرات انجام شده امیدواریم در روزهای آینده بتوانیم تمامی ابزارها را در پرشین بلاگ نمایش دهیم.
پس از درج کد در وبلاگ چرا ابزار نمایش داده نمی شود ؟
ممکن است بخاطر اینکه ابزار ها در محل مناسبی در کد قالب قرار نگرفته باشند و یا کد قالب شما ایراد داشته باشد، این مشکل بوجود بیاید. گاهی نیز درج چندین ابزار همزمان در صفحه، باعث اختلال در نمایش صفحه شده و ممکن است شما را با این مشکل روبرو کند. برای بررسی این امر، ابتدا از یک کد قالب معتبر (که از سایت معتبر ارائه شده باشد) استفاده کنید و سپس ابزار را در محل مناسب در کد قالب قرار دهید.
در سیستم بلاگفا محل درج ابزار ها کجاست ؟
با توجه به تغیرات جدید بلاگفا برای درج ابزار ها، در بخش تنظیمات وبلاگ و در قسمت کدهای اختصاصی کاربر می توانید ابزار را قرار دهید. در غیر اینصورت ممکن است ابزار ها به درستی نمایش داده نشوند.
پس از درج کد ابزار، قالب وبلاگ از نظر ظاهری دچار مشکل می شود، چاره چیست ؟
ممکن است به دلیل عدم درج مناسب ابزار در کد قالب بوجود بیاید. برخی از ابزارها که پهنای زیادی دارند امکان تغییر پهنا را در آن ها طراحی کرده ایم که برای رفع این مشکل می توانید پهنای ابزار مربوطه را با توجه به توضیحاتی که در آن صفحه داده ایم کم و یا زیاد کنید. در صورتی که بازهم قالب شما با ابزار سازگار نبود از پشتیبان قالب سایت یا وبلاگ خود کمک بگیرید.
آیا می توان همزمان از چندین ابزار استفاده کرد ؟
بطور معمول استفاده همزمان از چندین ابزار و یا چندین کد جاوا اسکریپت مشکلی در نمایش و ظاهر صفحه بوجود نمی آورد، اما گاهی بعد از درج برخی کدها و ابزار ها، کدها یا ابزار های قبلی از کار افتاده یا با مشکل مواجه می شوند. ضمنا توجه داشته باشید همیشه در سایت یا وبلاگ خود با توجه به نیاز و سلیقه شخصی، از بکار گیری ابزار های اضافی خودداری کنید چون باعث کاهش سرعت نمایش صفحه می شوند.
چرا برخی کدها و ابزار ها در بعضی مرورگر ها کار نمی کنند ؟
کلیه ابزار های ارائه شده در سایت تولز آی آر برای تمام مرورگر های رایج و به روز شده، قابل استفاده و بدون مشکل هستند. این ابزار ها با توجه به آخرین متدهای کدنویسی استاندارد طراحی شده اند و مرورگرها و ویندوزهایی که شرکت های سازنده، آنها را از رده خارج کرده اند ( مانند ویندوز 98 و مرورگرهای اکسپلورر ورژن 6 به پایین ) را پشتیبانی نمی کند.